Etter 18 år i klubben har Arsenal-karrieren kommet til en ende for Reiss Nelson.
Etter en gjensidig enighet har Arsenal og Reiss Nelson valgt å terminere kontrakten til vingen.
Nelson har slitt med å spille seg inn i førstelagsplanene til Mikel Arteta og har de vært på flere utlån de siste sesongene.
Senest i forrige sesong var 26-åringen på utlån til Brentford uten å gjøre seg selv veldig bemerket. Før det hadde den tidligere Hale End-eleven tilbrakt vårsesongen i 2024/25 i Fulham.
I tillegg til Brentford og Fulham har Nelson også vært på utlån hos nederlandske Feyenoord og tyske Hoffenheim.
Vingen fikk sin offisielle Arsenal-debut som innbytter i Community Shield-finalen i 2017, da 18 år gammel, men har siden vært inn og ut av laget. Likevel har det blitt 90 førstelagskamper og åtte scoringer for The Gunners siden da.
Nelsons mest minneverdige mål i Arsenal-trøye vil nok utvilsomt være det dramatiske 3-2-målet mot Bournemouth i mars 2023. Godt inne i det 97. spilleminuttet banket Nelson inn den avgjørende scoringen, som sørget for at Arsenal tok en uhyre viktig seier for å henge med i kampen mot ligagullet.
Uansett hva tiden fremover skulle bringe for Nelson, ønsker vi ham lykke til med å få karrieren på rett spor igjen.